VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Religijnej

Uczniowie naszej szkoły Hanna Morawińska, Paulina Borysław i Mateusz Jakubowski wzięli udział w finale VI Powiatowego Konkursu Wiedzy Religijnej, który odbył się 8 maja na terenie parafii NMP Matki Miłosierdzia w Oleśnicy. Wydarzenie zostało zorganizowane przez PCEiK oraz panią Joannę Stefańczyk i pana Grzegorza Bińczaka. Biblijny konkurs objął honorowym patronatem ks. Mariusz Bąkowski, proboszcz parafii przy ul. Wileńskiej. Do rozgrywek stanęło 11 drużyn ze szkół powiatu oleśnickiego. Na początku uczniowie wzięli udział w grze terenowej, w której przy pomocy mapy musieli odnaleźć 15 kodów QR, a następnie rozwiązać zadania sprawdzające wiedzę biblijną i umiejętność posługiwania się siglami. Druga część konkursu obejmowała quiz na platformie Kahoot!, w którym należało wykazać się szczegółową znajomością Ewangelii św. Marka. Nasza drużyna bardzo dobrze poradziła sobie z trudnymi zadaniami, wykazała się orientacją w terenie i umiejętnością pracy zespołowej. Zdobyła 7. miejsce. Gratulujemy!