Książkowe mole

W tym tygodniu tematem przewodnim u "Tygrysków" były Książki.

Sześciolatki bardzo się zdziwiły, gdy na wstępie do zajęć wychowawczyni czytała opowiadanie, zagryzając bułkę nad książką.  Kiepsko się słucha, gdy ktoś mówi z pełną buzią. W dodatku pozaginały się strony, gdy Pani przydepnęła książkę butem. A gdzie jakieś maniery? A co z poszanowaniem do książek?

Na szczęście dzieci szybko zrozumiały, że coś tu jest nie tak:

-Co Pani wyprawia!?

-Nie wolno jeść podczas czytania!

-Zagina Pani strony!

- Nie można deptać książek!

Juz dawno nie było takiej ciszy, jak tej, gdy przywołano Panią do porządku.

Później było już tylko lepiej. Zajęcia w bibliotece bardzo wszystkich zaciekawiły. Pani Ewelina przygotowała wiele interesujących książek, omówiła zasady korzystania ze szkolnej biblioteki, przeczytała bajkę, a na koniec dzieci otrzymały zakładki i po raz pierwszy mogły wypożyczyć  książki do domu.

Co prawda  jeszcze za dobrze nie czytamy, ale już chcemy częściej odwiedzać bibliotekę!

W kolejnych dniach Pani Ewelinka gościła także pięciolatki i one rownież marzą o następnej wizycie w bibliotece.