Niebieskie motyle

3 kwietnia w zerówce obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Mimo, że  temat jest dla dzieci bardzo trudny, warto o tym rozmawiać i kształtować postawy otwartości na różnice od najmłodszych lat.

Wstępem do tematu był film edukacyjny o niebieskich motylach, który przybliżył dzieciom zagadnienie autyzmu. Następnie dzieci wykonały niebieskie motyle i wyrażały pozytywne myśli na temat autorów losowo wybranych prac. Taniec i eksperymenty z balonami w zupełnie przypadkowo dobranych parach pokazały, że każdy z nas może być świetnym kompanem do zabawy. Podsumowaniem zajęć było wspólne wykonanie plakatu, które jak zawsze ujawniło nasze najbardziej zaangażowane, artystyczne dusze.  Na koniec dzieci z dumą zaprezentowały efekt swojej pracy.

Teraz już wiemy,  że każdy z nas jest inny, ale wszyscy są równie ważni, a wspólnie możemy więcej!