SALA INTEGRACJI SENSORYCZNEJ

Sala Integracji Sensorycznej (SI) jest przeznaczona do prowadzenia zajęć pro­filak­tycz­nych i terapeutycznych dla uczniów. Są to zajęcia, których celem jest poprawa funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego odpowiedzialnego za odbiór i przetwarzanie bodźców zmysłowych. Najprościej ujmując, jest to sposób porządkowania przez mózg informacji, odbieranych przez zmysły.

Głównym celem terapii jest stymulowanie zaburzonych funkcji integracji sensorycznej, procesów modulacji i przetwarzania wrażeń sensorycznych, wspomaganie rozwoju ucznia i stymulowanie jego systemów zmysłowych oraz korygowanie zaburzeń planowania motorycznego.

Dzięki terapii dziecko może poprawić:

– funkcjonowanie emocjonalne
– uwagę i koncentrację
– zdolności wzrokowe i słuchowe
– sprawność w zakresie dużej i małej motoryki
– samoświadomość i samoocenę.

Do terapii wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt tj. podwieszane platformy, huśtawki, hamaki, trampoliny, tunele, piłki gimnastyczne, równoważnie, maglownica, a także materiały różnej faktury do stymulacji dotykowej, materiały do stymulacji wzrokowej, słuchowej, smakowej itp.

Cieszymy się niezmiernie, że posiadamy w zasobach szkoły kolejną przestrzeń terapeutyczną, która pomoże sprostać oczekiwaniom uczniów i rodziców, a także uatrakcyjni terapię.