BOOKCROSSING – uwalniamy książki!

Bookcrossing

Zapraszamy serdecznie do udziału w akcji, która jest formą popularyzacji książek i czytelnictwa. Wielu z nas posiada w domu książki, które od dłuższego czasu stoją na półce zakurzone i zapomniane. Zamiast trzymać je w kącie własnego pokoju lepiej podzielić się nimi z innymi, którzy chętnie je przeczytają.
Nasza akcja polega na dzieleniu się książkami, które nam są już niepotrzebne, ale mogłyby zainteresować innych. Jeśli masz w domu książki, które już nie mieszczą się na półkach, często stoją w drugim rzędzie, albo leżą w kartonach. Takie, z  których już wyrosłeś, dawno zostały przeczytane, do których nie będziesz już wracać. Przynieś je do biblioteki szkolnej.
Czym jest Bookcrossing?
Bookcrossing to  nowoczesna i oryginalna forma upowszechniania czytelnictwa. Działa na całym świecie i staje coraz popularniejsza w Polsce.
Mówiąc w największym skrócie – Bookcrossing -  polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych  (park, pociąg, autobus, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych  (stoliki, regały, półki),  po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.
REGULAMIN AKCJI UWOLNIJ KSIĄŻKĘ
1. W akcji może wziąć udział każdy.
2. Uczeń może oddać swoją książkę tylko za zgodą rodziców.
3. Przyjmowane książki muszą być godne polecenia, w dobrym stanie.
4.  Miejscem przyjmowania książek jest biblioteka.
5.  Z książek znajdujących się w specjalnie przygotowanych pudłach można korzystać przez cały rok szkolny.