BEZPIECZNI Z KUBUSIEM PUCHATKIEM

W bieżącym roku szkolnym 2012/2013 klasa I Szkoły Podstawowej w Sokołowicach uczestniczy w programie edukacyjnym „Klub Bezpiecznego Puchatka”. W ramach programu dzieci poznają zasady bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, w szkole i w domu. Otrzymują praktyczne wskazówki, dzięki którym będą umiały rozpoznać zagrożenia i bezpiecznie uczyć się i bawić.

Program realizowany jest między innymi na podstawie materiałów edukacyjnych przesłanych       od orgranizatora.

W trakcie spotkania klasowego rodzice otrzymali broszury edukacyjne, a dzieci książeczki, które wypełniały przy ich pomocy w domu. W szkole uczestniczyły w zajęciach mówiących o bezpieczeństwie

i oglądały film edukacyjny pt. „Puchatek uczy bezpieczeństwa”.

W celu podsumowania i utrwalenia zdobytej podczas realizacji programu „ Klub Bezpiecznego Puchatka” do szkoły zostali zaproszeni przedstawiciele z Komendy Policji w Oleśnicy, którzy przprowadzili zajęcia na temat zachowania bezpieczeństwa, przypomnieli numery alarmowe i zaprosili do radiowozu.

Punktem kulminacyjnym programu był test w którym uczestniczyły wsyzstkie dzieci. Odbył się w dwóch turach w pracowni komputerowej. Dzieci odpowiadały na 15 pytań, które w doskonały sposób sprawdzały ich wiedzę. Zadania nie sprawiały trudności, gdyż dzieci były świetnie przygotowane.

Porgram będzie trwał do końca roku szkolnego. Koordynatorem programu jest Alicja Kubik, wychowawczyni klasy I.

Alicja Kubik