Dzień Ziemi w naszej szkole z eTwinningiem w tle

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie podczas zajęć pracowali w grupach tworząc kolorowe plakaty przedstawiające dobre praktyki i nawyki, które mogą pomóc naszej planecie w zatrzymaniu zmian klimatycznych. Pomysłów było co niemiara! Niektóre z nich oczywiste, inne nieco bardziej zaskakujące, ale wszystkie skupiające się na dbaniu o środowisko przyrodnicze.

Z okazji święta Ziemi do dekoracji wykorzystaliśmy historyjkę, która powstawała przez 3 miesiące w międzynarodowym projekcie eTwinning Climate Literate, w którym biorą udział klasy 7a, 7b oraz 3a. Uczniowie z 10 europejskich krajów wspólnie napisali opowiadanie o przygodach Emmy, Jacka i Jill. Wersja streszczona wraz z ilustracjami posłużyła nam jako dekoracja.

Poza tym, na lekcjach biologii uczniowie klasy 8 prezentowali wiadomości w zakresie ochrony przyrody i ochrony środowiska.

Swoje prace przedstawili w formie elektronicznej oraz plastycznej (plakaty i foldery). Zgromadzili informacje o formach ochrony przyrody, sposobach oczyszczania wody, przyczynach i skutkach zanieczyszczenia powietrza, energiach alternatywnych, bioindyktorach, segregacji odpadami oraz o znaczeniu skali porostowej. Podsumowaniem tych zajęć było przeprowadzenie w dniu 25 kwietnia konkursu pod hasłem „Jesteśmy ekologiczni”.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów. Test zawierał 20 pytań: 15 zamkniętych, 5 otwartych.

Najlepiej test napisali:

I miejsce –Borysław Zuzanna - 23 pkt/27 pkt