ŚLUBUJEMY UROCZYŚCIE

W środę 25 października odbyła się uroczystość pasowania  na ucznia naszej szkoły. Akt ślubowania złożyli pierwszoklasiści: Wojciech Chomicki, Wiktoria Czub, Daria Gajda, Krzysztof Grzelak, Natalia Kawałek, Tymoteusz Kotlarz, Lena Krzysiak, Mikołaj Lipiński, Maja Pop, Bartłomiej Sieruga, Jakub Słupik, Emilia Sokół, Szymon Szczęch, Juliusz Szponarski i Benjamin Szulc. Najmłodsi członkowie szkolnej społeczności rozpoczęli swój występ tanecznym krokiem poloneza,
a następnie wzięli udział w castingu na pierwszaka. Z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze, śpiewali piosenki i udzielali odpowiedzi na pytania komisji,
w której zasiedli królowa i król Ołówkos oraz przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego. Dzieci wykazały się dużymi umiejętnościami i udowodniły, że
w pełni zasługują na miejsce w szeregach uczniów naszej szkoły. Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania, a pierwszoklasiści ślubowali kochać swoją Ojczyznę, dbać o dobre imię klasy i szkoły, być dobrymi kolegami, swoją nauką i zachowaniem przynosić dumę rodzicom i nauczycielom.

Radosny dzień ślubowania zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz samorządowych - Wójt Gminy Oleśnica Pan Marcin Kasina, Radna Gminy Oleśnica Pani Aleksandra Sieruga, przedstawiciel Rady Rodziców Pan Grzegorz Gierus, rodzice i dziadkowie pierwszoklasistów, nauczyciele oraz koledzy ze starszych klas.

Ukoronowaniem uroczystości było wręczenie pamiątkowych dyplomów
i upominków oraz moc serdecznych życzeń na dalsze szkolne lata.

Rodzicom gratulujemy wspaniałych pociech, a uczniom klasy pierwszej życzymy, by kolejne dni pobytu w naszej szkole stały się dla nich ciekawą przygodą,  przyniosły wiele sukcesów i radosnych chwil.