FESTYN RODZINNY 2015

W ostatnią sobotę maja uczniowie naszej szkoły razem z rodzicami, dziadkami, młodszym i starszym rodzeństwem przybyli do szkoły na festyn rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców przy współudziale Rady Sołeckiej, Gminnego Ośrodka Kultury, OSP Sokołowice i aktywnych mieszkańców naszych wiosek. Celem festynu była integracja uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli.

O godzinie 10.00 pan dyrektor oficjalnie powitał zgromadzonych i zaprosił do udziału we wspólnej zabawie. Najdłuższa kolejka ustawiła się do punktu, w którym można było wykazać się swoją wiedzą z różnych dziedzin, a za prawidłową odpowiedź wybrać dla siebie drobny upominek. Kolejną atrakcją była dmuchana zjeżdżalnia, na której hasały młodsze dzieci. Nieopodal rywalizowały ze sobą w konkurencjach sportowych dwuosobowe zespoły rodzic – dziecko. Na placu za szkołą odbył się wielki pokaz wozów straży pożarnej i wojskowych oraz umiejętności panów w mundurach, który wywarł na widzach ogromne wrażenie.

Przez całą imprezę można było częstować się smacznymi jabłkami, domowym ciastem, grillowaną kiełbaską. Na scenie odbywały się występy uczniów naszej szkoły. Przeważały prezentacje wokalne, ale można było również podziwiać wyjątkowo piękne układy taneczne.

Festyn wszystkim bardzo się podobał. Mam nadzieję, że za rok, już jako absolwentka mojej szkoły, będę mogła w nim uczestniczyć.

Oliwia  Bartosik, kl.VI