PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY

20 marca w naszej szkole pożegnaliśmy zimę tradycyjną imprezą. Wiosnę powitaliśmy śpiewająco i kolorowo. W szkolnej świetlicy zgromadzili się wszyscy uczniowie, przedszkolaki oraz całe grono pedagogiczne, by wspólnie podziwiać prezentacje talentów uczestników drugiej edycji konkursu „Mam talent”. Zainteresowanie było tak duże, że do ostatniego dnia pojawiały się nowe zgłoszenia.

Uczniowie prezentowali swoje uzdolnienia wokalne, taneczne, muzyczne oraz zręcznościowe. Publiczność wszystkich nagradzała gromkimi brawami, lecz największy aplauz wywołał występ Pauliny Reślińskiej, uczennicy klasy IIb, która oczarowała nas swoim tańcem do piosenki Majki Jeżowskiej „Owocowy karnawał”.

W tegorocznej edycji konkursu wzięli udział również uczniowie z najmłodszych klas. Z oddziału 0a swoim talentem wokalno-muzycznym pochwaliła się Marcelina Nowak (gra na cymbałkach i śpiew), natomiast z oddziału 0b na akordeonie dwa utwory zagrał dla nas Hubert Lisik. Lecz koledzy z klas starszych również nie pozostawali w tyle. Okrzyki zachwytu wywołał Natan Paszkiewicz, który zaprezentował widowni akrobatyczne umiejętności z przyrządem diabolo.

W czasie obrad Jury (w składze: Pani Monika Marzec, Pani Alicja Kubik, Pani Małgorzata Krasinkiewicz oraz przedstawiciel społeczności uczniowskiej Zuzanna Jachowicz) odbyła się  prezentacja przebrań za Panią Wiosnę. Uczniowie klas IV, V oraz VI przebrali swoich kolegów (w tej roli klasowi przystojniacy) w suknie, założyli im peruki i buty na obcasach oraz nałożyli profesjonalny makijaż. Na scenie zaprezentowały się wszystkie trzy Panie Wiosny, a widownia oklaskami wybierała tę najlepszą. Zaciętą walkę stoczyły Wiosny z klas V i VI, minimalnie lepsza okazała się Wiosna z klasy V. W tę rolę wcielił się Kacper Piątek, który dla całej klasy wygrał torbę cukierków.

Po burzliwych obradach Jury ogłosiło wyniki drugiej edycji szkolnego Konkursu „Mam Talent”.

W kategorii śpiew pierwsze miejsce zajęła Anna Gierus z klasy I.

W kategorii gra na instrumencie ex aequo pierwsze miejsce zajęli Hubert Lisik z oddziału 0b oraz Marcelina Szulc z klasy I.

W kategorii taniec pierwsze miejsce przypadło wspomnianej już Paulinie Reślińskiej. Drugie miejsce ex aequo zajęły Karolina Kostrzewa z klasy IV oraz Patrycja Konopka z klasy V.

W kategorii zręczność na pierwszym miejscu uplasował się Natan Paszkiewicz z klasy VI, na drugim natomiast Natalia Waszkowska z klasy I.

Jury wyróżniło również Alicję Wróbel z klasy II b, która występowała wspólnie z Pauliną Reslińską.

Wszyscy uczestnicy dostali drobne upominki, a laureaci dyplomy oraz nagrody. Wszystkim, który mieli odwagę stanąć na scenie i zaprezentować swoje  talenty, gratulujemy i życzymy wytrwałości w doskonaleniu waszych nieprzeciętnych zdolności.

Justyna Plota