Certyfikat programu „Trzymaj Formę” za rok szkolny 2022/2023

Miło nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała Certyfikat uczestnictwa w XVI edycji programu „Trzymaj Formę!”.

Program „Trzymaj formę!” to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia o unikalnym, dwukierunkowym podejściu: propagującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną.

Patronami Programu są: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz 16 Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem Programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Tematyka prozdrowotna w naszej szkole nie jest niczym nowym. Już od kilku lat jesteśmy zaangażowani w różne projekty i akcje dotyczące zdrowego stylu życia.