Malować jak Picasso-czy to możliwe?

Wszystkie dzieci rodzą się artystami. Sztuka polega na tym, by pozostać nimi do końca życia”. Pablo Picasso

Uczniowie klasy III a uczestniczą w międzynarodowym projekcie edukacyjnym eTwinning  „Paintings worth a thousand words”.  Poznają najsłynniejsze obrazy z całego świata i ich twórców. W miesiącu lutym uczniowie  zapoznali się kubizmem i twórczością  najbardziej rozpoznawalnego przedstawiciela tego kierunku - Pabla Picasso.  Kubizm to także nurt bliski wielu polskim artystom. Drugiego lutego odwiedził nas wspaniały gość – artysta plastyk p. Jakub Chomicki, a prywatnie tata uczniów naszej szkoły - Wojtka i Stasia. Pan Jakub  przybliżył dzieciom główne założenia kubizmu. Ku wielkiemu zachwytowi trzecioklasistów wykonał szkice ukazujące  różnice między  realistycznym ujęciem wyglądu zwierzęcia, a kubistycznym podejściem do tematu. Zaprezentował też swoje obrazy bliskie temu nurtowi. Zafascynowani kubizmem trzecioklasiści, pod okiem artysty, stworzyli wspaniałe prace. To były wyjątkowe zajęcia.