Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025, czyli nowości w bibliotece

Miło nam poinformować, że biblioteka w naszej szkole w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Priorytet 3: Zakup nowości wydawniczych do placówek wychowania przedszkolnego, bibliotek szkolnych i pedagogicznych otrzymała dofinansowanie na kwotę 15 000 zł (12 000 zł kwota dotacji z budżetu państwa + 3 000 zł to wkład własny). Księgozbiór biblioteki wzbogacił się o 847 książek. Wśród zakupionych nowości wydawniczych znajdują się książki z serii "Czytam sobie" przeznaczone dla dzieci najmłodszych, rozpoczynających przygodę z czytaniem, popularne książki detektywistyczne dla dzieci - chętnie wypożyczane przez uczniów klas I-III, powieści dziecięce i młodzieżowe o tematyce obyczajowej, kryminalnej, historycznej, przygodowej i fantastycznej dla uczniów klas IV-VIII. Wzbogacony został również katalog lektur dostępnych w bibliotece szkolnej.

Zachęcamy do czytania!