Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc

Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wsparli akcję „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc”. Dzięki Wam zebrana kwota w wysokości 394 zł została wpłacona na konto Polskiej Akcji Humanitarnej na pomoc Somalii. Mieszkańcy i mieszkanki tego afrykańskiego kraju od dłuższego czasu zmagają się z trudnymi warunkami bytowymi. Katastrofa klimatyczna te warunki jeszcze bardziej pogarsza. Długotrwałe susze i gwałtowne powodzie oraz wieloletni konflikt prowadzą do przemieszczania się ludzi i problemami z zaspokojeniem podstawowych potrzeb życiowych, takich jak woda, jedzenie lub schronienie. W szczególności pomoc ta obejmie działania z zakresu: dostępu do wody, dostępu do żywności, dostępu do edukacji, dostępu do opieki medycznej, zapewnienie bezpiecznego schronienia, wsparcie dla uchodźców i osób wewnętrznie przemieszczonych i przesiedlonych oraz najbardziej potrzebującej społeczności lokalnej.

Dzięki takim akcjom uczymy dzieci empatii, otwartości na świat, na drugiego człowieka. Poznając dramatyczną sytuację ludzi dotkniętych suszą, uświadamiamy sobie, że wspólnie działając, jesteśmy w stanie realnie im pomóc. Akcja integruje wszystkie klasy i uczniów, biorących w niej udział. Pamiętajmy, że „szkoła to nie tylko lekcje, ale przede wszystkim relacje”.

Dziękujemy za okazane serce!