Tydzień Świadomości Autyzmu

Pierwsze kwietniowe dni po świątecznej przerwie upłynęły nam pod haslem "Tydzień Świadomości Autyzmu".

W klasach 1-3 oraz w oddziałach przedszkolnych odbyły się Niebieskie Igrzyska, które są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

W ramach Niebieskich Igrzysk odbyły się zajęcia edukacyjne, warsztaty, zajęcia plastyczne, pogadanki oraz zmagania sportowe. Celem wszystkich przedsięwzięć była integracja grup i zespołów klasowych,  podniesienie świadomości na temat funkcjonowania osób z autyzmem, kształtowanie postawy szacunku i tolerancji wobec odmienności oraz zwrócenie uwagi, na to, że pomimo różnic każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy.

Zmagania sprawnościowe odbyły się w duchu fair-play i  wszystkim uczestnikom igrzysk dostarczyły pozytywnych wrażeń. W trakcie konkurencji dzieci wspierały się nawzajem i kibicowały swoim drużynom. Nie mamy wątpliwości, że podczas tych wydarzeń wszyscy zasłużyli na złoty medal!