Dzień Dinozaura

„Dinozaury miały siłę
Jedne groźne, inne miłe.
Choć minęło milion lat,
Dobrze znam ich cały świat.
Pterodonka narysuję,
Dinozaura dzień świętuję.”

Dzień Dinozaura w naszym przedszkolu był niezwykłym świętem, pełnym radości i edukacyjnych atrakcji. Dzieci przyniosły swoje ulubione dinozaury, książki oraz ubranka czy przebrania związane z tematem, tworząc kolorową mozaikę prehistorycznych stworzeń.

Podczas tego wyjątkowego dnia przedszkolaki wzięły udział w różnorodnych zabawach ruchowych i matematycznych, rozwijając swoje umiejętności przy okazji doskonałej zabawy. Stworzyły także niezwykłe prace plastyczne, przeobrażając się w małych artystów dinozaurów.

Jako mali paleontolodzy, dzieciom nie zabrakło ekscytującej przygody wykopywania dinozaurów z piaskownicy. Ponadto, dla dodatkowego zapewnienia naukowej rozrywki, odbył się fascynujący eksperyment "Wybuchający wulkan".

Na zakończenie tego pełnego wrażeń dnia, przedszkolaki zostały poczęstowane słodką niespodzianką, dodając jeszcze więcej uśmiechu do ich beztroskich twarzy. Dzień Dinozaura był nie tylko zabawą, ale także doskonałą okazją do zdobywania wiedzy i rozwijania kreatywności.