Kropka i kreska - zajęcia czytelnicze

„Kropka i kreska” to prosta i urocza opowieść dla najmłodszych o tolerancji, przyjaźni, lepszym świecie, o który zawsze warto walczyć, i o świetnej zabawie!
"Pewnego dnia kropka spotkała kreskę. Od razu przypadły sobie do gustu i rozpoczęły świetną zabawę. Wspólnie stworzyły huśtawkę, ślimaka, śmigło, a nawet banjo! Zabawa okazała się jeszcze lepsza, gdy dołączyły do nich inne zaprzyjaźnione kropki i kreski z dalekich krain. A było ich mnóstwo - małe, duże, pękate, chudziutkie, młodsze i starsze. Wszystkie bardzo szybko doszły do wniosku, że razem można więcej, a siła tkwi w różnorodności!"
Podczas zajęć czytelniczych w klasie II uczniowie wysłuchali opowieści "Kropka i kreska" i stworzyli w grupie prace z wykorzystaniem kropki i kreski. Zajęcia miały na celu pokazanie dzieciom, że większa grupa, większa różnorodność to więcej pomysłów i wspólnych zabaw oraz miały nieść przesłanie o tolerancji i akceptacji.