Tłusty Czwartek

„Powiedział Bartek , że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

W tym roku Tłusty Czwartek obchodziliśmy 08 lutego. Najważniejszym akcentem tłustego czwartku są pączki. Od samego rana zapach pączków unosił się w powietrzu. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o samych zwyczajach, jakimi od lat żegnamy karnawał; oglądały zdjęcia faworków, pączków oraz innych smakołyków, związanych z tym wydarzeniem. Przedszkolaki wykonały własnoręczne prace plastyczne – pyszne pączki! Kreatywność dzieci nie znała granic, a efekty ich pracy były niezwykle urocze i apetyczne. Oczywiście nie obyło się bez degustacji  przepysznych pączków w naszym przedszkolu. Na ręce rodziców składamy serdeczne podziękowania za ufundowanie słodkości dla dzieci.