Sprzęt w ramach "Aktywnej tablicy"

Dzięki zakwalifikowaniu się do rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych „Atywna tablica” pozyskaliśmy fundusze w wysokości 43 750 zł. (35000 dotacja + 8750 wkład własny) na zakup pomocy dydaktycznych lub narzędzi do terapii dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Poprzez zakup dofinansowanego sprzętu z zakresu TIK nasza baza dydaktyczna wzbogaciła się o Magiczny Box – aktywną ścianę/ tablicę wraz z oprogramowaniem:- pakietem ponad 200 interaktywnych zadań, które wspierają w pracy nauczycieli i nauczycieli specjalistów w rozwijaniu wielu zróżnicowanych obszarów poznawczych, ruchowych czy społeczno-emocjonalnych dzieci i uczniów. .

Ponadto zakupiliśmy robota Photona wraz z oprogramowaniem do dostosowanym do zajeć rewalidacyjnych oraz pakiety programów multimedialnych dla uczniów młodszych i starszych wykorzystywanych podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych oraz dydaktyczno-wyrównawczych, a także w ramach działań wychowawczo-profilatycznych.