Dzień Tabliczki Mnożenia

W tym roku po raz kolejny w dniu 17 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem akcji było przekonanie uczniów, że nauka matematyki może być świetną zabawą.

Uczniowie klas 1-3 mieli możliwość rozwiązywania na tablicy interaktywnej zadań z platformy internetowej matzoo.pl. Starsi uczniowie z klas 4-5 wykorzystywali swoje zdolności z zakresu tabliczki mnożenia do zabawy w kodowanie wiadomości, które następnie deszyfrowali podczas wspólnej zabawy. Klasy 6-8 podczas zajęć rozwijających uzdolnienia rywalizowały ze sobą w wykonywaniu działań z zakresu mnożenia i dzielenia na czas.

Wszystkie aktywności związane z Dniem Tabliczki Mnożenia wzbudziły wiele emocji i udowodniły, że zabawa jest najlepszym sposobem rozwoju uzdolnień matematycznych.