Dzień Zdrowego Jedzenia

W piątek 10 listopada w oddziałach przedszkolnych oraz w klasach 1-3 unosiły się zapachy pieczywa, warzyw i innych produktów spożywczych. Wszystko za sprawą Europejskiego Dnia Zdrowego Jedzenia i Gotowania, w ramach którego uczniowie i przedszkolaki samodzielnie przygotowywali zdrowe śniadania.

Poza przygotowywaniem zdrowych kanapek z ulubionymi dodatkami, w oddziałach przedszkolnych i w kl. 2 odbyły się zajęcia z udziałem dietetyczki. Pani Joanna przedstawiła i omówiła piramidę zdrowego odżywiania. Podczas zajęć dzieci segregowaly produkty spożywcze na zdrowe i niezdrowe oraz brały udział w grach dydaktycznych oraz wykonywały prace plastyczne.

Dzień Zdrowego Jedzenia bardzo się dzieciom spodobał. Podczas przygotowywania śniadania wykazały się one kreatywnością oraz samodzielnością.  A najlepsza lekcja na poznanie zdrowych nawyków żywieniowych, to właśnie ta, na której działamy, czujemy zapachy i smakujemy.