Dzień Patrona 2023

8 listopada jest w naszej szkole wielkim świętem. Już od 5 lat obchodzimy wówczas  Dzień  Patrona – Orła Białego, wraz z którym wspominamy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W dzisiejszej uroczystości towarzyszyło nam wielu ważnych dla nas Gości: Wójt Gminy Oleśnica- Marcin Kasina, Przewodnicząca Rady Gminy- Aleksandra Sieruga, sołtys Sokołowic- Łukasz Zdyb, emerytowani pracownicy naszej szkoły oraz nasi Drodzy Rodzice.

Zgodnie z mottem zaczerpniętym z „Gawędy o ziemi ojczystej” W. Szymborskiej: Można nie kochać cię i żyć, ale nie można owocować  chcieliśmy dziś opowiedzieć obecnym na naszym święcie, jak ważne są dla nas: nasza ojczyzna oraz nasz patron. Jak wiele o nich wiemy dzięki: kultywowaniu polskiej tradycji, np. w tańcach narodowych, piosenkach powstańczych;  znajomości ważnych dla Polski wydarzeń z historii czy dumnym, wspólnym  wyśpiewaniu hymnu naszej szkoły oraz ojczyzny.

Wielkie zaangażowanie  nie tylko wszystkich występujących, ale też zgromadzonej publiczności, bez wątpienia, udowodniły, że kochamy naszą ojczyznę i symbole jej bliskie.