Jak oni ślubują? To oczywiste! Najlepiej.

Dziś, 26 października 2023 r. odbyła uroczystość pasowania pierwszoklasistów. Lecz zanim nasi najmłodsi uczniowie złożyli w obecności Wójta Gminy Oleśnica Marcina Kasiny, Przewodniczącej Rady Gminy  Aleksandry Sierugi, Dyrekcji Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Sokołowicach oraz  Rodziców i starszych kolegów przysięgę na sztandar szkoły, zaprezentowali swe wszechstronne umiejętności nabyte w pierwszych miesiącach nauki. Ich wykony bacznie obserwowało, oprócz zgromadzonej publiczności, jury programu „Jak oni ślubują?”. Profesjonalna choreografia poloneza czy krakowiaka, matematyczne wyliczanki, angielskie i polskie piosenki, wiedza ekologiczna, jak i o własnej ojczyźnie czy ważnych wartościach,  zdecydowanie przekonały komisję konkursową, że nasi pierwszoklasiści zasługują na najwyższe noty i śmiało mogą wkroczyć w drogę ośmioletniej przygody:  nauki i zabawy w naszej szkole, co symbolicznie zaświadczyli,  oddzwaniając w szkolny dzwon. Potwierdzeniem rangi i piękna dzisiejszej uroczystości były słowa gratulacji i wielu serdeczności na całą szkolną podróż skierowane od obecnych włodarzy Gminy Oleśnica i Dyrektora Szkoły. My również dołączamy się do życzeń dla naszych pierwszoklasistów: "Samych pomyślnych wiatrów, pięknych przygód i owocnych zmagań ze szkolną wiedzą".