Kreatywna edukacja z integracją - wycieczka do Wrocławia

3 października uczniowie klas VI - VIII wybrali się do Wrocławia w celach edukacyjnych i integracyjnych.

Celem edukacyjnym było poznanie historycznych dóbr narodowych Polski, w związku z tym udaliśmy się do Panoramy Racławickiej – muzeum sztuki, które eksponuje cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami. To niezwykłe dzieło ma aż 114 m długości i 15 m wysokości, a dzięki zespoleniu szczególnych zabiegów malarskich (specjalna perspektywa) i technicznych (oświetlenie, sztuczny teren, zaciemnione, kręte podejście) "przenosi" widza w inną rzeczywistość i inny czas.

W ramach integracji wybraliśmy się do pokojów pełnych zagadek w Escape Roomie LetMeOut. Tu uczniowie, pracując w grupach, trenowali logiczne i analityczne myślenie, szlifowali spryt i zaradność, a także mieli okazję zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności zdobyte w szkole.

Dla wszystkich był to dzień pełen emocji i niezapomnianych wrażeń.