Poznajemy druk 3D

Uczniowie klasy III a mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowej lekcji informatyki. Poprowadził je  tata Martyny – p. Patryk Świętochowski, który jest specjalistą druku 3D. Podczas wspólnie spędzonych dwóch godzin zapoznał trzecioklasistów z podstawmi druku przestrzennego. Uczniowie  dowiedzieli się, w jaki sposób zaprojektowane na komputerze obiekty zamieniane są za pomocą drukarki w użytkowe przedmioty. Poznali to fascynujące urządzenie i  obserwowali  proces drukowania warstwa po warstwie  pojemnika. Dowiedzieli się o szerokim zastosowaniu druku 3D  i pojawiających się ciągle nowych możliwościach w tej dziedzinie.  Nasz gość przygotował też niespodziankę. Każde dziecko dostało  kolorową  zabawkę - figurkę pieska, jaszczurkę, helikopter. Był też czas na zabawę z wykorzystaniem wydrukowanego helikoptera, którego trzeba było samodzielnie złożyć.  Zajęcia spotkały się z wielkim entuzjazmem i wzbudziły duże zaciekawienie .

Serdecznie dziękujemy Panu Patrykowi za wprowadzenie dzieci w fascynujący świat druku 3D.