Międzyszkolne spotkania na Artystycznym Pikniku z Szymborską

Decyzją Senatu RP rok 2023 został ustanowiony Rokiem Wisławy Szymborskiej. r. W ramach udziału w ogólnopolskim projekcie „Mistrzyni Szymborska” zaprosiliśmy do wspólnych artystycznych działań związanych z patronką uczniów z pozostałych szkół gminnych. 13 czerwca 2023r. w naszej szkolnej auli miało miejsce uroczyste podsumowanie pod hasłem: "Artystyczny Piknik z Szymborską". Podczas kilkugodzinnego spotkania uczestnicy prezentowali swoją wiedzę i talenty w następujących kategoriach: drużynowym quizie wiedzy o poetce, pięknym czytaniu jej utworów (klasy młodsze), recytacji, interpretacji muzycznej oraz rysowaniu portretów poetki. Każda ze szkół zbierała punkty za swoje wykony, a z każdej z grup tematycznych został wyłoniony głosami komisji  Mistrz. Finalnie zaś, wszystkie drużyny zostały nagrodzone przez obecnego z nami Wójta Gminy Oleśnica, pana Marcina Kasinę dziełami poetki lub jej biografią, przekazaną na rzecz szkolnych bibliotek.

Przyjemność piknikowej atmosfery obchodów 100-lecia urodzin Wisławy SzymborsWisławy Szymborskiej podkreśliła również niespodzianka –  przepyszny tort dla wszystkich obecnych. Tuż przed zdmuchnięciem świeczek, każdy mógł pomyśleć swoje małe lub duże marzenie. Wydaje się… że gdyby świeczki zdmuchiwała sama poetka, jedno z jej życzeń spełniłoby się... Dzięki naszemu niezwykłemu artystyczno-integracyjnemu spotkaniu mogliśmy bliżej poznać nie tylko życie i twórczość noblistki, ale również siebie samych: swoje możliwości, pasje i potrzeby; a także koleżanki i kolegów z zaprzyjaźnionych szkół Gminy Oleśnica.