Wycieczka do Asyżu i Rzymu

Od 27 maja do 2 czerwca 10 uczniów z klas 8a i 8b wzięło udział w wycieczce do Włoch, która była nagrodą za zajęcia pierwszego miejsca w ekologicznym konkursie Drzewo Franciszka 2022. Po długiej drodze dotarliśmy do Asyżu, gdzie powitały nas i ugościły kolacją przemiłe siostry. Zwiedziliśmy Bazylikę Św. Franciszka, spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami, zjedliśmy lody oraz każdy kupił pierwsze pamiątki. Następnie udaliśmy się w drogę do Rzymu. Tam dotarliśmy do Watykanu korzystając z mapy (nie, nie z mapy google). Po drodze, gdy nie byliśmy pewni, gdzie powinniśmy iść, pytaliśmy o wskazówki Rzymian. Zwiedziliśmy Bazylikę oraz Plac Św. Piotra i kupiliśmy kolejne pamiątki. W drodze powrotnej zjedliśmy pyszną pizzę. Następnego dnia zwiedziliśmy Koloseum, Forum Romanum, Fontannę di Trevi, Panteon oraz Schody Hiszpańskie. Zjedliśmy również lody o smaku… śniegu! Po tych wszystkich atrakcjach wyruszyliśmy w długą drogę powrotną. Nieco zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszej wyprawy.