ZOO dla małych i dużych

W ramach  realizacji projektu unijnego „Mistrzowie kompetencji” prowadzonego przez Gminę Oleśnica nasi uczniowie wybrali się do wrocławskiego ZOO, by bliżej poznać różnorodne gatunki zwierząt z wielu  egzotycznych dla nas ekosystemów, a także by miło spędzić czas z rówieśnikami.

Jako pierwsi (16 maja) odwiedzili ZOO uczniowie z klasy drugiej i trzeciej. Tu bliskie spotkania przebiegały bardzo emocjonalnie, zwłaszcza ze względu na możliwość bliskiego kontaktu i bezpośrednich obserwacji piękna czy  niezwykłych zachowań oglądanych zwierząt.

Z kolei starsi uczniowie z klas 4-6, którzy wybrali się  na wycieczkę 18 maja, najpierw ze skupieniem wzięli udział w lekcji edukacyjnej w Afrykarium, gdzie nie tylko poszerzyli swą wiedzę na temat świata afrykańskich zwierząt, ale też mieli możliwość poznania budowy i specyfiki zwiedzanego obiektu oraz wzmocnienia swojej postawy ekologicznej wobec naszej planety. Później tradycyjny spacer przez wybiegi i pawilony… (o dziwo, niektórzy starsi uczniowie bardziej bali się węży i pająków w terrariach niż ich młodsi koledzy); na koniec wspólny obiad w restauracji i zakup pamiątek. Zdecydowanie, to był przyjemny,  naukowo-integracyjny czas.