Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Dzień Książki

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzimy corocznie 23 kwietnia. Święto ustanowione w 1995 roku przez UNESCO ma na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę własności intelektualnej prawem autorskim.

Wspólne spędzanie czasu na czytaniu jest doskonałą metodą wychowawczą: buduje więzi z najbliższymi i poczucie bezpieczeństwa, rozwija wyobraźnie, wzbogaca słownictwo, kształtuje nawyk czytania, uczy wartości moralnych.

Książka w sposób naturalny pobudza u dziecka chęć zdobywania wiedzy o otaczającym świecie. Codzienne czytanie nauczy każdego skupienia i koncentracji, umiejętności słuchania drugiego człowieka. Mądrze wybrana książka przez dorosłych ułatwi odpowiedzi na trudne pytania często zadawane przez dzieci młodsze i te nieco starsze.