JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI!!!!!!

11 października to pamiętna data dla pierwszoklasistów. W tym dniu w murach Szkoły Podstawowej w Sokołowicach odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej, które prowadziły wróżki – uczennice klasy IV. Na imprezę przybyli zaproszeni rodzice, przedstawiciele urzędu gminy, wójt Gminy Oleśnica -  Marcin Kasina, radna -  Aleksandra Sieruga, dyrektor szkoły – Artur Mosiak, nauczyciele i uczniowie.

18 pierwszoklasistów w rytmie  „Poloneza” wkroczyło w poczet uczniów naszej szkoły. Dzieci w scenerii zamkowej zaprezentowały swoje umiejętności estradowe śpiewając, recytując, tańcząc (Poloneza, Krakowiaka), grając na instrumentach perkusyjnych, oraz przedstawiając inscenizację „Dni tygodnia”, oraz „Szewczyk Dratewka”. Wykazały się również znajomością języka angielskiego śpiewając w tym języku piosenkę.

Po zakończonej części artystycznej rodzice zwrócili się do dyrektora szkoły o przyjęcie tej grupy do grona społeczności uczniowskiej.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przy godle pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia.

W tym uroczystym dniu uczniowie klasy pierwszej zostali również wpisani w poczet czytelników naszej szkoły.

Na koniec uczniowie szkoły, pracownicy gminy, oraz rodzice wręczyli dzieciom upominki i zaprosili na słodkie przyjęcie.

Cała impreza była bardzo udana !!!!! Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły.

Alicja Kubik