WYCIECZKA DO KRASIEJOWA

W piękny słoneczny dzień 19 czerwca uczniowie klas I-III pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę do największego w Europie Parku Dinozaurów w Krasiejowie. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca rozpoczęliśmy od Oceanarium, w którym trójwymiarowa technika imituje głębię oceanu. Gigantyczne gady morskie wyglądały jak żywe. Za sprawą niespodziewanych efektów wydawało nam się, iż stajemy z nimi „ oko w oko” . Kolejne niezwykłe miejsce w JuraParku to Multimedialny Tunel Czasu. Na pokładzie Kapsuły Czasu mogliśmy podziwiać sceny przedstawiające kształtowanie się Ziemi, rozwój i wymieranie wielu gatunków zwierząt. Następnie, wędrując z przewodnikiem ścieżką edukacyjną, oglądaliśmy modele różnych gatunków dinozaurów i słuchaliśmy opowieści o ich życiu i zwyczajach. W Pawilonie Paleontologicznym, poprzez grubą szybę znajdującą się pod stopami, przyglądaliśmy się skamieniałościom płazów i gadów. Dzieci wzięły także udział w warsztatach plastyczno – paleontologicznych, podczas których malowały figurki dinozaurów. Podróż w czasie zakończyła się na pełnym atrakcji placu zabaw. Można było korzystać z różnych zjeżdżalni, karuzel, przeplotni. Przez cały dzień uczestników wycieczki nie opuszczał dobry humor. Oczywiście nie zapomnieliśmy o pamiątkach i wspólnych fotografiach. Zapraszamy do oglądania.