26 WRZEŚNIA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

“Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.

Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze.”– Frank Smith

W ostatnią środę września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języków Obcych. W związku z tym uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki okolicznościowe, na których umieszczali ciekawe i pouczające cytaty w różnych językach (najczęściej po angielsku), łamańce językowe, a niektórzy nawet przygotowali krótkie zadanie do wykonania. Następnie losowaliśmy osobę spośród całej społeczności szkolnej, do której nasza kartka miała powędrować. Gdy już wszystko było gotowe, kartki znalazły swoich adresatów.

Kolejną atrakcją związaną z obchodami tego dnia było rozwiązanie 6 zadań ukrytych pod kodami QR. Uczniowie musieli zeskanować kod, odczytać pytanie i znaleźć na nie odpowiedź, która czasami kryła się na zdjęciu, w piosence bądź krótkim filmie. Osoby, które zrobiły to najszybciej i podały poprawne odpowiedzi, nagrodzone zostały 'piątkami' z j. angielskiego.

Do nauki języków obcych nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać. Miejmy nadzieję, że Obchody Dnia Języków Obcych w naszej szkole staną się motywacją do jeszcze bardziej wytężonej pracy, z której efektów korzystać będziemy przez całe życie.

26 września – Międzynarodowy Dzień Języków Obcych