NA HUMANISTYCZNYM PARNASIE

W mijającym roku szkolnym muzy okazały swą wyjątkową łaskawość dla sokołowickich humanistów. Uczniowie klas IV -VI mieli wiele możliwości rozwoju swoich zainteresowań i sięgnięcia po laury w konkursach nie tylko wewnątrzszkolnych, ale i o szerszym zasięgu.

Dwie piątoklasistki ( Natalia Mezglewska i Klaudia Ziółkowska) oraz troje czwartoklasistów (Paulina Grzelak, Julia Krewniak i Mateusz Nowak) uczestniczyło w gminnym etapie XVII Konkursu Recytatorskiego „Pegazik”. Dobrodziejstwo Euterpe i zaangażowanie uczestniczki sprawiły, że  wśród czwórki laureatów znalazła się Klaudia Ziółkowska, która reprezentowała naszą szkołę i gminę w etapie powiatowym „Pegazika”.

Finalistkami powiatowymi XI Konkursu Humanistycznego: „W 130 rocznicę wydania

<< Pana Tadeusza >> z ilustracjami M.E.Andriollego” zostały uczennice kl. VI: Julia Płuciennik i Paulina Skiba.
W etapie powiatowym wzięło udział 51 uczestników. Nasze szóstoklasistki bez problemu analizowały fragmenty „Pana Tadeusza”, obrazy malarskie, uzasadniały własne opinie na temat funkcji ilustracji w literaturze, opisywały z pamięci staropolski strój szlachecki. Wykazały także bardzo dobrą orientację w biografii  i działalności M.E. Andriollego,
w zagadnieniach gramatyczno – frazeologicznych. Julia Płuciennik osiągnęła najwyższy wynik w gminie i zajęła V miejsce na szczeblu powiatu.

Ta sama uczennica – Julia Płuciennik- nie miała sobie równych wśród 37 finalistów VIII Powiatowego Konkursu Ortograficznego „Piszemy poprawnie dla klas IV -VI” i wywalczyła I miejsce. Druga reprezentantka naszej szkoły Klaudia Ziółkowska także może być dumna ze swego wyniku, choć nie znalazła się w ścisłym gronie trzech powiatowych laureatek.

Do humanistycznych zmagań uczennice przygotowała p. Danuta Stempniewicz.

Gratulujemy osiągnięć wszystkim uczestnikom konkursów. Życzymy, aby po wakacyjnym relaksie z nową energią przystąpili do zdrowej uczniowskiej rywalizacji w kolejnym roku szkolnym!