FIANALISTA MIĘDZYNARODOWEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO

3 marca 2017 r. uczniowi naszej szkoły przystąpili do etapu szkolnego Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech.

W tym roku w rywalizacji wzięło udział ponad 120000 uczestników!

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia.

W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie z klas IV-VI. Michał Domański z klasy IVb rozwiązał prawidłowo wszystkie zadania i jako jedyny z naszej szkoły dostał się do finału, który odbędzie się w kwietniu we Wrocławiu. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wysokich wyników, a Michałowi życzymy dalszych sukcesów!