ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada, w przeddzień 98. rocznicy odzyskania przez Polskę suwerenności, szóstoklasiści zaprosili szkolną społeczność na apel upamiętniający to ważne w dziejach naszego narodu wydarzenie.

Przygotowując swój występ, w formie humorystycznych scenek, pragnęli swoim rówieśnikom zaprezentować, w jaki sposób często traktują oni apele rocznicowe i dlaczego powinni zmienić swe nastawienie do tego typu uroczystości. Wyjaśnili również, na czym polega współczesne rozumienie patriotyzmu. Utwory muzyczne towarzyszące występowi uczniów ( od hip hopu czy disco polo- tak bliskich współczesnym dzieciom - po klasykę Czesława Niemena) wytworzyły uroczystą, a równocześnie swojską atmosferę radosnego świętowania.