Międzynarodowy projekt eTwinning „Świat wokół nas-pory roku”

Koordynatorzy projektu: Elżbieta Węgrzynowska, Justyna Plota

Od października do czerwca uczniowie klasy IIa wraz z innymi szkołami z Polski i zagranicy uczestniczyli w międzynarodowym projekcie. W tym czasie poznaliśmy rówieśników z krajów partnerskich, ich zwyczaje, dary natury, śledziliśmy pogodę w kolejnych porach roku. Nauczyliśmy się nowego słownictwa w języku angielskim i stworzyliśmy specjalny słowniczek w tym celu. Zaprezentowaliśmy swoje zdolności teatralne w języku angielskim. Podziwialiśmy także teatralne zainteresowaniami dzieci z poszczególnych krajów. Pogłębialiśmy umiejętności pracy w grupach oraz wykonaliśmy wiele ciekawych prac plastycznych. Przez cały okres trwania naszej przygody towarzyszył nam Vivaldi, poznaliśmy jego sylwetkę a utwór „Cztery pory roku”nastrajał nas do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Poniżej przedstawiamy efekty wspólnych działań.