WYCIECZKA DO GMINNEJ IZBY PAMIĘCI

17 września uczniowie klasy IV, V i VI naszej szkoły udali się z wizytą do pobliskiej miejscowości Boguszyce. Celem wycieczki były warsztaty zorganizowane w ramach programu "Chronimy dziedzictwo". Dzieci obejrzały ciekawą prezentację, występ zespołu ludowego Boguszyczanie oraz zwiedzili izbę regionalną. Największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty kulinarne, podczas których uczniowie sami robili masło w zabytkowej maselnicy, kisili ogórki i robili sałatkę ziemniaczaną. Pod koniem odbył się wspaniały poczęstunek na którym można było skosztować żurek i ziemniaki z ogniska ze swojskim masełkiem.

Dziękujemy opiekunom Izby Pamięci pani sołtys Jadwidze Bodo i pani Monice Małobęckiej za gościnę.