DWUDNIOWA WYCIECZKA DO KRAKOWA I KOPALNI SOLI W BOCHNI

19/20 października 2015 wycieczka Bochnia-Kraków

Te dwa dni na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy IV, V i VI naszej szkoły. Powodem jest wspaniała wycieczka w jakiej uczestniczyliśmy. Autokarem udaliśmy się w kierunku Krakowa. Podróż była długa, ale autokar wygodny.

Oczywiście były przerwy w podróży kiedy mogliśmy odpocząć. W dobrych humorach dotarliśmy do Krakowa, gdzie zwiedziliśmy starą żydowską dzielnicę Kazimierz. Urokliwe wąskie uliczki, kamieniczki, małe kafejki, ogródki, ten niepowtarzalny klimat i zabytkowy charakter tej części miasta zrobił na nas wielkie wrażenie. O godzinie 17 dotarliśmy do Bochni i tu zaczęła się przygoda. Zjechaliśmy widną ponad 300m pod ziemię. Czekali tam na nas opiekunowie, z którymi spędziliśmy całą noc aż do 8:00 następnego dnia. Przeszliśmy szlak edukacyjny w kopalni, rozegraliśmy mecz na boisku sportowym 270 m p.p.t. Jedliśmy pyszne posiłki, mieliśmy nocną dyskotekę i spaliśmy w solnej grocie. Drugiego dnia Kraków. Oszałamiające zabytki, Kościół Mariacki, sukiennice, Kolegium Maius i Katedra Wawelska. Zmęczeni ale szczęśliwi wracamy do domu. Kiedy następna taka wyprawa ?