76 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO

Dnia 28 września uczniowie klas IV-VI naszej szkoły wzięli udział w niecodziennej lekcji historii.
Aby uczcić 76 rocznicę utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego zebraliśmy się razem aby obejrzeć krótki występ artystyczny uczniów klasy IV, zaprezentowali oni wiersz Pt.” Warszawskie dzieci”.
          Następnie uczniowie klasy VI przy akompaniamencie gitar zaśpiewali znaną pieśń powstańczą „Pałacyk Michla”.
Kolega Marek Chotnicki z klasy V odczytał tekst na temat historii powstania Polskiego Państwa Podziemnego.
          Na koniec obejrzeliśmy prezentację Pt. „Polski Ruch oporu w czasie II wojny światowej”.
Ta lekcja na długo pozostanie w naszej pamięci ponieważ przybliżyła nam ważną część naszej narodowej historii.

Małgorzata Krasinkiewicz