STAWY MILICKIE

24 września 2013 r. uczniowie klas  I-VI  naszej szkoły brali udział w wycieczce ekologicznej  do rezerwatu przyrody, Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu „ Modernizacji systemu gospodarki odpadami na terenie Wielkopolski i części powiatu Oleśnickiego”

Organizatorem wycieczki była niepubliczna placówka oświatowo wychowawcza „ Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju „

Celem wycieczki było upowszechnienie wśród dzieci zasad ochrony środowiska naturalnego oraz umiejętności korzystania z zasobów przyrody , upowszechnianie form aktywnego wypoczynku.

Trzema autokarami udaliśmy się do miejscowości Ruda Sułowska, będącej częścią Rezerwatu Stawy Milickie. Konnymi zaprzęgami podróżowaliśmy po terenie rezerwatu podziwiając florę i faunę na tle jesiennych pejzaży. Korzystając z lornetek „ podglądaliśmy” łabędzie nieme , czaple siwe i perkozy.

Teraz  potrafimy je odróżniać i znamy ich zwyczaje o których opowiadał nam pan przewodnik. Choć pogoda była w kratkę to humory nam dopisywały i wszyscy wróciliśmy do domów zadowoleni i pełni wrażeń...

Małgorzata Krasinkiewicz