POŻAR W SZKOLE

18 maja w naszej szkole odbyła się pozorowana akcja gaszenia pożaru. Dym, który pojawił się
na korytarzu,
był powodem wezwania przez panią dyrektor straży pożarnej oraz podjęcia decyzji o ewakuacji wszystkich uczniów i pracowników szkoły.

Na miejsce w krótkim czasie nadjechały pojazdy straży pożarnej, pogotowia i policji. Kilku wcześniej wybranych uczniów podczas ewakuacji nie opuściło szkoły, dlatego też strażacy podjęli akcję ratunkową. Bardzo szybko odnaleźli oni trzech poszkodowanych, których natychmiast zanieśli do karetki pogotowia ratunkowego w celu sprawdzenia stanu zdrowia. Na szczęście było to tylko ćwiczenia.

Po udanej akcji uczniowie mogli obejrzeć wozy i sprzęt strażacki oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie.