XI POWIATOWY KONKURS MATEMATYCZNY „WESOŁE MYŚLENIE”

28 kwietnia do Szkoły Podstawowej w Smolnej przyjechali najlepsi matematycy klas III szkół podstawowych      z Gminy Oleśnica. Odbył się tutaj Gminny Konkurs Matematyczny „ Wesołe Myślenie”. Naszą szkołę reprezentowały uczennice, które uzyskały największą ilość punktów w etapie szkolnym: Monika Gwiazdowska i Paulina Grzelak. Zadania konkursowe obejmowały zagadnienia z arytmetyki, geometrii i logiki. Obie uczestniczki, przygotowane do matematycznych zmagań przez panią Elżbietę Węgrzynowską, wykazały się bardzo dobrą umiejętnością myślenia matematycznego.
Zwyciężczynią
II etapu konkursu została Monika Gwiazdowska, która doskonale poradziła sobie ze skomplikowanymi zadaniami i jako jedyna uzyskała maksymalną ilość punktów (19). Czeka ją jeszcze jedno wyzwanie czyli udział
w powiatowym etapie konkursu.

Gratulujemy i bardzo cieszymy się z sukcesu Moniki. Trzymamy za nią mocno kciuki za i życzymy powodzenia w czasie uczestnictwa w III etapie, który odbędzie się 19 maja 2011 roku.