W ŚWIECIE SŁOWA

22 marca br. gościliśmy uczestników etapu gminnego X Powiatowego Konkursu Humanistycznego. 21 uczestników z 5 szkół podstawowych gminy Oleśnica łamało sobie głowę nad zadaniami testu dotyczącego pierwszych zabytków języka polskiego oraz skomplikowanych zagadnień polskiej gramatyki.

Po meandrze dawnej i współczesnej polszczyzny najpewniej poruszała się uczennica naszej szkoły - Roksana Malczewska, która zajęła I miejsce. II miejsce wywalczył Kacper Leśny ze Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica ( opiekun: pani Monika Śliwińska), a III miejsce ex aequo przypadło uczniom ze Szkoły Podstawowej w Ligocie Polskiej: Paulinie Jabłońskiej ( opiekun pani Janina Szeliga) i Wojciechowi Kotwie (opiekun pani Barbara Adamczyk).

Pozostałe reprezentantki naszej szkoły również wykazały się dużą wiedzą na temat średniowiecznych zabytków piśmiennictwa polskiego i niełatwej rodzinnej nauki o języku. Zajęcie V miejsca przez piątoklasistkę Julię Płuciennik i VI miejsce w gminie Marii Paszkowskiej z klasy VI to też powód do dumy!

Nad przygotowaniem uczennic do konkursu humanistycznego czuwała pani Danuta Stempniewicz.

Gratulujemy osiągnięć wszystkim uczestnikom etapu gminnego, zaś laureatom życzymy pomyślności podczas finału powiatowego. Głowa do góry!