Europejski (Ty)Dzień Języków Obcych 2020

„Kiedykolwiek pomyślisz, że jakiś język jest dziwny, pamiętaj, że Twój jest tak samo dziwny, tylko się do niego przyzwyczaiłeś.”

“Any time you think some other language is strange, remember that yours is just as strange, you’re just used to it.”

Anonymous

Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Europejski Dzień Języków Obcych, w ramach którego na języku angielskim uczniowie przedstawiali
w formie graficznej - na plakacie, wylosowane wcześniej powiedzenie w różnych językach. Zadaniem było odszukać na mapie świata kraj, z którego dana sentencja pochodzi oraz zaprezentować jej sens. Znaczenie (w języku angielskim oczywiście) ukryliśmy w kopertach, które zostały przyklejone na plakatach, toteż jeśli ktoś jest ciekawy, zawsze można zajrzeć i sprawdzić przesłanie, jakie owo przysłowie niesie.

Zaś klasy młodsze próbowały rozszyfrować po podanych na kartach pracy wskazówkach, o jaki kraj może chodzić oraz pomalować jego flagę na odpowiednie kolory.

Konfucjusz zapytał “Czy to nie przyjemne, by się uczyć i potem wykorzystać to, czego się nauczyłeś?” Oczywiście, że tak! Dlatego w naszej szkole obchody (Tygo)Dnia Języków Obcych stały się już tradycją, dzięki której uczymy się nowych rzeczy, które wykorzystamy w przyszłości.

Justyna Plota

Katarzyna Kuczyńska