Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sokołowicach

Dzień Ziemi z eTwinning

Klasa 6a nie zwalnia tempa i wytrwale wykonuje kolejne zadania w ramach projektu My Water Footprint.

W KWIETNIU w ramach obchodów Dnia Ziemi każdy z partnerów miał za zadanie stworzyć wspólny plakat i nagrać krótkie przesłanie – Earth Day every day stwierdzające, że Dzień Ziemi jest codziennie. Robiliśmy to na lekcjach online, nie było prosto, ale poradziliśmy sobie. Kolejnym kwietniowym zadaniem są trzytygodniowe działania mające na celu pośrednie oraz bezpośrednie oszczędzanie wody i w ten sposób wypracowanie nawyku oszczędzania wody.
W ramach tychże poczynań używamy mniej cukru, bierzemy krótsze prysznice, zakręcamy wodę, kiedy szczotkujemy zęby i wiele, wiele innych… Wszystko to skrzętnie zapisujemy w projektowej karcie REDUCING WATERFOOTPRINT, której wyniki na koniec zbiorczo podsumujemy i przedstawimy na platformie projektowej.

W MARCU wykonywaliśmy ilustracje do dwóch wybranych rozdziałów opowiadania, które wspólnie stworzyliśmy oraz głosowaliśmy na najlepszy jego tytuł i nasza propozycja wygrała! Nasza historyjka nosi nazwę WATER HAS POWER! Dumaliśmy również nad znaczeniem słowa WODA – czym jest ona dla nas i z czym się nam kojarzy. Z odpowiedzi stworzyliśmy AnswerGarden.

W LUTYM w ramach obchodów World Wetlands Day pochylaliśmy się nad polskimi terenami podmokłymi, stworzyliśmy krótką prezentację, z której ułożyliśmy kilka pytań do wspólnego quizu dotyczącego właśnie terenów podmokłych w krajach partnerskich. Następnie, korzystając z owej prezentacji,
w ramach dodatkowego zadania z geografii, każda klasa miała szansę odpowiedzieć na owe pytania i uzyskać szóstkę. W lutym również, zgodnie
z ustalonym harmonogramem, napisaliśmy 13 rozdział naszego wspólnego opowiadania.

Przed nami jeszcze 2 miesiące pracy w projekcie, na które czekamy
z niecierpliwością. Efektami podzielimy się wkrótce.

https://www.youtube.com/watch?v=tSK768HvGOc

 

Klasa 6a

Justyna Plota