Wtorek, 22 kwietnia 2021 - Światowy Dzień Ziemi

Światowy Dzień Ziemi został zorganizowany po to, aby miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją.

Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

Działacze apelują do polityków o podjęcie pilnych działań, a politycy wydają apele do społeczności międzynarodowej, by działać wspólnie i bez opóźnień. Pomysłodawcą Dnia Ziemi był amerykański senator Gaylord Nelson.

Jak co roku, również uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły w tym szczególnym dniu przyłączają się do międzynarodowej akcji w obronie naszej ukochanej planety. Podczas zajęć z wychowawcami uczniowie zapoznają się z zasadami recyklingu, sposobami oszczędzania wody oraz korzystania ze źródeł odnawialnych. Dowiedzą się również jak małe kroki i małe gesty mogą pomoc zmęczonej planecie.

„Przywróć naszą Ziemię”

Z okazji Światowego Dnia Ziemi  nasza szkoła organizuje konkurs na eko-zabawkę

z recyklingu.

Zdjęcia prac zostaną umieszczone facebookowej stronie szkoły. Każdy będzie mógł oddać głos! Prace z największą liczbą pozytywnych komentarzy zostaną nagrodzone, dzięki naszej cudownej Radzie Rodziców.

Fotografie należy przesłać przez e-dziennik lub na prywatny czat w aplikacji teams do  p. Katarzyny Kuczyńskiej do 22 kwietnia .

Po tym terminie będzie można głosować na prace przez tydzień.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na stronie szkoły.

Serdecznie zapraszamy do udziału!