Tłusty czwartek

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”

Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w tłusty czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło.

Dzień 11.02.2021r. uczniom z klasy 2b minął na słodko z pysznymi pączkami posypanymi cukrem pudrem. Z tej okazji zorganizowano klasowy konkurs na rymowankę związaną z tłustym czwartkiem. Wspólnie z klasą wybraliśmy najfajniejszą rymowankę „Tłusty czwartek fajny jest i pączusia trzeba zjeść”. Uczniowie świetnie się bawili przy pączkowym kodowaniu, a na koniec wykonali prace plastyczne „smaczne pączusie”.