"Świat odkrywców, odkrywanie świata" - dzień 1

"Świat odkrywców, odkrywanie świata" - dzień 1. Dzisiejszy dzień spędziliśmy bardzo aktywnie. Z samego rana wyjechalismy spod naszej szkoly i zameldowalismy sie w Instytucie Genetyki i Mikrobiologi Uniwersytetu Wroclawskiego. Najpierw sprawdziliśmy pod mikroskopem, czy wszystkie tkanki zwierzęce są takie same oraz kreatywnie rozwiazywalismy postawione przed nami problemy. Następnie udaliśmy się do ogrodu botanicznego, aby dowiedzieć się, co to są sukulenty oraz szliśmy szlakiem drzew polskich. W Muzeum Człowieka ocenialismy wiek na podstawie szczątków kostnych oraz okreslalismy płeć na podstawie szkieletu. Wieczorem mieliśmy warsztaty z Panią psycholog. Już nie możemy doczekać się atrakcji dnia jutrzejszego.