Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sokołowicach

Strona główna

WITAMY NA OFICJALNEJ STRONIE

SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. ORŁA BIAŁEGO W SOKOŁOWICACH

Dzisiaj na tablicy

 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sokołowicach


Rekrutacja do oddziałów wychowania przedszkolnego na rok 2026/2027

Rekrutacja odbywa się elektronicznie.

Link 

https://olesnica.wroc.pl/pl/aktualnosc/1131

 

Rekrutacja do klasy 1 na rok szkolny 2026/2027 

odbywa się w formie tradycyjnej

Link do dokumentów

https://spsokolowice.szkolnastrona.pl/p,129,rekrutacja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualności

  • Wycieczka do Doliny Kłodzkiej

      W dniach 8–9 czerwca uczniowie klas 3a, 4 i 5 uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Doliny Kłodzkiej.

      Pierwszego dnia po przyjeździe do Pałacu Ławica wzięliśmy udział w emocjonującym spływie pontonowym Przełomem Bardzkim na Nysie Kłodzkiej. Było to niezapomniane przeżycie, które dostarczyło wielu wrażeń i doskonale zintegrowało uczestników. Po obiedzie i krótkim odpoczynku zmierzyliśmy się z zagadkami terenowej gry „Twierdza Szyfrów”, wymagającej współpracy, spostrzegawczości i logicznego myślenia.

      Wieczór spędziliśmy przy ognisku, wspólnej kolacji i śpiewie przy gitarze. Nie zabrakło także sportowych rozgrywek, spacerów i zabaw integracyjnych.

    Drugiego dnia, po śniadaniu, wyruszyliśmy na Obryw Skalny w Bardzie, skąd podziwialiśmy piękne widoki i słuchaliśmy ciekawych opowieści przewodnika. Następnie zwiedziliśmy Kłodzko oraz podziwialiśmy miasto z Twierdzy Kłodzkiej.

      Wycieczka była pełna atrakcji, wspólnej zabawy i niezapomnianych wrażeń. Choć drugiego dnia pogoda nieco się pogorszyła, nie zepsuło to naszych doskonałych humorów.

    Czytaj Więcej o: Wycieczka do Doliny Kłodzkiej
  • Wybiegali złoto!!!

    Dziś we Wszechświętem odbyła się kolejna edycja biegów przełajowych. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali wielkie serce do walki, sportowego ducha oraz doskonałe przygotowanie, osiągając znakomity wynik.

    Dzięki zaangażowaniu i determinacji całej drużyny nasza szkoła zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej. To ogromny sukces, z którego jesteśmy bardzo dumni!

    Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, którzy reprezentowali naszą szkołę. Dziękujemy za godne reprezentowanie społeczności szkolnej i życzymy kolejnych sportowych sukcesów!

    Czytaj Więcej o: Wybiegali złoto!!!
  • Dzień Dziecka w piknikowo-sportowym klimacie

    Dziś, z okazji Dnia Wszystkich Dzieci, zamieniliśmy lekcyjne sale na plenerową atmosferę sportu i zabawy połączoną ze wspólnym ogniskowo-piknikowym relaksem. Na początek każda z klas miała do zaliczenia stacje zadaniowe przygotowane przez naszych niezawodnych ósmoklasistów. Nie dość, że ręce i nogi poszły w ruch, to jeszcze musiała popracować głowa nad stworzeniem kreatywnych sportowych kadrów- „żywych” obrazów.  W międzyczasie był również czas na piknikowe leżakowanie, zabawy na trawie oraz chwila na upieczenie pysznej kiełbaski. Bez wątpienia, najwięcej emocji wzbudziły międzyklasowe rozgrywki piłki nożnej, w których największe szkolne talenty piłkarskie zacięcie rywalizowały do ostatniego gwizdka. Wszyscy dziś wygrali! Pomysłami, aktywnością i wzajemnym wsparciem w duchu fair-play.

    Dziękujemy Wszystkim, którzy zadbali o nas dzisiaj, zapewniając nam moc atrakcji i przyjemności. Do zobaczenia za rok.  

    Czytaj Więcej o: Dzień Dziecka w piknikowo-sportowym klimacie
  • Nowoczesny sprzęt dla naszej szkoły! wyróżnione

    Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Sokołowicach otrzymała nowoczesne wyposażenie do prowadzenia zajęć zdalnych i hybrydowych.

    Wsparcie zostało przekazane w ramach realizowanego przez Gminę Oleśnica zadania finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), pn. C2.2.1 „Wyposażenie szkół/instytucji w odpowiednie urządzenia i infrastrukturę ICT w celu poprawy ogólnej wydajności systemów edukacji”.

    Nasza szkoła otrzymała 6 zestawów do nauczania zdalnego o łącznej wartości 7 313,58 zł. Każdy zestaw zawiera m.in. tablet graficzny, słuchawki z mikrofonem, mikrofon do zbierania dźwięku z sali, kamerę, statyw, HUB USB oraz instrukcję obsługi.

    Nowe wyposażenie wzbogaci bazę dydaktyczną naszej szkoły i stworzy jeszcze lepsze warunki do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem technologii cyfrowych. Cieszymy się, że nasi uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z nowoczesnych narzędzi wspierających proces nauczania i uczenia się.

    Dziękujemy Gminie Oleśnica oraz wszystkim podmiotom zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

    https://olesnica.i-gen.pl/pl/aktualnosc/sprzet-do-nauki-zdalnej-dla-szkol-podstawowych-gminy-olesnica-w-ramach-inwestycji-kpo

    Czytaj Więcej o: Nowoczesny sprzęt dla naszej szkoły!
  • Festyn Rodzinny 2026

    Dziś w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany coroczny Festyn Rodzinny. Choć pogoda nie rozpieszczała, atmosfera była naprawdę gorąca! Wszystko za sprawą licznych atrakcji, wspaniałych występów oraz ogromu pozytywnych emocji, które towarzyszyły nam podczas wspólnego świętowania.


    Festyn rozpoczął się od części artystycznej. Najpierw na scenie zaprezentowali się uczniowie klas I–III, a następnie swój urok, wdzięk i talent pokazały dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przygotowany repertuar był dedykowany Rodzicom z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Wzruszające występy zostały nagrodzone przez licznie zgromadzonych gości gromkimi brawami.


    Po części artystycznej odbyło się podsumowanie przedszkolnego konkursu recytatorskiego, a następnie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się dmuchane zamki, wyplatanie kolorowych warkoczyków, malowanie farbami oraz mini studio tatuażu. Równolegle w innej części szkoły odbywała się prawdziwa lekcja przedsiębiorczości. Chętni uczniowie, za zgodą Rodziców, prowadzili wyprzedaż zabawek, książek i różnych gadżetów, a także oferowali usługi wykonywania tatuaży.
    Szkolne korytarze zamieniły się tego dnia w wyjątkowe galerie sztuki, gdzie uczennice klas pierwszych prezentowały swoje prace i artystyczne talenty, wzbudzając podziw odwiedzających.

    Na wszystkich uczestników czekały również pyszności przygotowane specjalnie na tę okazję. Można było skosztować grillowanych kiełbasek oraz domowych wypieków przygotowanych przez Rodziców. Dodatkową atrakcją było stoisko ze zdrowymi przekąskami, na którym można było posmakować pyszności, z przepisów realizowanych przez dzieci w ramach zajęć z edukacji zdrowotnej.


    W sali gimnastycznej nie brakowało sportowych emocji. Podczas pierwszych wyścigów rzędów dla przedszkolaków i ich Rodziców pod hasłem „W duecie na mecie” panowała prawdziwie gorąca atmosfera. Zadania wymagały współpracy dziecka i Rodzica, a ich głównym celem było wspólne działanie, dobra zabawa oraz wywołanie uśmiechu na twarzach wszystkich uczestników.
    Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się...

    Czytaj Więcej o: Festyn Rodzinny 2026