menukalendarium
Wtorek, 2018-11-13
Imieniny:
Arkadii, Krystyna
statystyki
Odwiedziło nas: 326656 osób
Do końca roku: 48 dni
Do wakacji: 220 dni
ankieta

Czy codziennie możesz grać na komputerze?

Pokaż wyniki
poleć nas

Poinformuj znajomych o istnieniu strony, przez kliknięcie w link poleć nas.

newsletter

Jeśli chcesz być na bieżąco informowany o tym co się dzieje w naszym gimnazjum (wycieczki, akademie, rady rodzicielskie) - zapisz się na naszą listę mailingową.

Logo BIP
https://uonetplus-dziennik.vulcan.net.pl/olesnicapowiatolesnicki/003244
https://www.epodreczniki.pl/begin/
http://www.matzoo.pl/

RELACJA ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Jesteś tu: » STRONA GŁÓWNA » RELACJA ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

RELACJA ZE SZKOLNEGO KONKURSU RECYTATORSKIEGO

Tuż przed feriami, w czwartek, 11 stycznia, w szkolnej świetlicy odbył się konkurs recytatorski, w którym brali udział uczniowie klas IV-VII

Były to kwalifikacje do konkursu gminnego. Uczestnicy recytowali wybrane przez siebie wiersze, a oceniały nas dwie polonistki oraz nauczycielka matematyki.

Zdecydowałam się na utwór: „Jeżeli jest...” Agnieszki Osieckiej. Na początku konkursu czułam dużą tremę, bo bałam się, że będę pierwsza. Jednak losowaliśmy kolejność i na szczęście byłam czwarta. Gdy pierwsze osoby recytowały, nabrałam nieco odwagi. W końcu wyszłam na scenę. Starałam się nie patrzeć na widownię i skupiałam się głównie na tym, żeby nie zapomnieć tekstu. Wprawdzie nie pomyliłam się ani razu, ale ucierpiała na tym moja recytacja. Gdy skończyłam, mogłam wreszcie spokojnie odetchnąć i dopiero wtedy zaczęłam uważnie śledzić występy kolegów. Szczególnie spodobał mi się wiersz: „Nic dwa razy się nie zdarza” w wykonaniu Klaudii z klasy siódmej.

Po recytacjach wszystkich uczestników, cierpliwie czekaliśmy na werdykt jury. Do etapu gminnego, w kategorii - „młodsi” przeszły cztery osoby: Anna Gierus, Zofia Cieślik, Antonina Honcel, Aleksandra Myjkowska, w kat. „starsi”: Klaudia Tomczyk  Nie zakwalifikowałam się, ale już wiem, ile nerwów kosztuje publiczny występ, nawet jedynie przed szkolnymi kolegami.

 

Aleksandra Kopacz. Kl. VI

Opracowanie: szkolnastrona.pl